Prosument po nowemu
Prosument po nowemu
Zniesienie obowiązku łączenia instalacji do produkcji ciepła z instalacjami wytwórczymi energii elektrycznej oraz wydłużenie do końca 2016 r. okresu, w którym beneficjenci będą mogli otrzymać wyższą dotację – to tylko niektóre zmiany w programie Prosument.
Ustawa o OZE: prosumentami może zostać 21 proc. Polaków
Czy Polacy rzucą się na produkcję energii odnawialnej?
Na początku maja wchodzi w życie nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii. Czy Polacy rzucą się na produkcję energii odnawialnej? Czy obowiązek zakupu energii przez dużych operatorów oraz dotacje sprawią, że Polska pokryje się wiatrakami i panelami fotowoltaicznymi?
Gaz łupkowy bezpieczny – przekonuje Ministerstwo Środowiska
Gaz łupkowy bezpieczny – przekonuje Ministerstwo Środowiska
Gaz łupkowy jest bezpieczny. Prowadzone prace rozpoznawcze, w tym szczelinowanie, nie wpłynęły znacząco na stan środowiska. − wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ministerstwa środowiska w rejonie odwiertów z gazem z łupków.
Czy globalna emisja CO2 wyhamowała?
Czy globalna emisja CO2 wyhamowała?
W 2014 roku globalna emisja dwutlenku węgla wyhamowała i utrzymuje się na stałym poziomie – informuje Urząd Informacji Energetycznej (US Energy Information Administration – EIA)
Duża zmienność na rynku carbon
Duża zmienność cen na rynku carbon
Luty rozpoczął się od osłabienia notowań uprawnień EUA. W pierwszym tygodniu miesiąca wartość EUA obniżyła się o 2,95 proc. i 9 lutego wyniosła 6,92 euro. W drugim tygodniu aż do 16 lutego obserwowaliśmy dynamiczny wzrost wartości EUA. Ceny uprawnień osiągnęły wtedy najwyższy od 27 miesięcy ...
Na Pomorzu stanie kilkadziesiąt wiatraków
Nad morzem stanie kilkadziesiąt turbin
Jeszcze w tym roku na Pomorzu może stanąć kilkadziesiąt wiatraków o mocy 100 MW. To za sprawą firmy Siemens, która zapowiada inwestycje w elektrownie wiatrowe w Polsce. Warunkiem jest ukończenie prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii.
Stare decyzje odpadowe do 22 stycznia 2016 r.
Stare decyzje odpadowe do 22.01.2016
Przedłużono termin obowiązywania decyzji z zakresu gospodarowania odpadami. Zezwolenia na zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, wydane przed 23 stycznia 2013 r., stracą ważność dopiero 22 stycznia 2016 r., a nie jak to było wcześniej − 23 stycznia 2015 r.
Postaw sobie wiatrak i zarabiaj na tym
Postaw sobie wiatrak i zarabiaj na tym
Ile potrzeba pieniędzy, by zostać współwłaścicielem elektrowni wiatrowej? Nie trzeba milionów czy setek tysięcy złotych – wystarczy 30 tys. zł. – donosi portal informacyjny Nrwseria.pl.
Uboczne Produkty Spalania - ekologiczny sposób na inwestycję
Uboczne produkty Spalania są w cenie
Czy można budować autostrady, drogi i budynki oszczędniej i w wysokim standardzie, chroniąc przy okazji kurczące się zasoby surowców naturalnych? Okazuje się, że tak - wystarczy tylko zmienić podejście do Ubocznych Produktów Spalania i dostrzec, że stanowią doskonały i bezpieczny materiał dla ...
Ceny uprawnień do emisji CO2 bez większych zmian
Ceny uprawnień do emisji CO2 bez zmian
Czy zmiany w polityce klimatycznej Rady Europejskiej wpłynęły na ceny uprawnień do emisji CO2? Październikowa prognoza średniej wartości uprawnień EUA w II półroczu 2014 r. zostaje niezmienna w stosunku do wrześniowej i wynosi 6,04 euro. – wynika z analiz Domu Maklerskiego CONSUS. 
Pasaż zakupowy