17 mln euro na produkcję energii z OZE
17 mln euro na produkcję energii z OZE
Nawet 0,5 mln euro mogą otrzymać do końca przyszłego roku gminy, które zdecydują się na budowę inteligentnych sieci energetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Ministerstwo Rolnictwa przeznaczy na ten cel łącznie 17 mln euro z unijnych środków w ramach Wspólnej ...
Rosną wymgania środowiskowe dla energetyki
PGE chce dywersyfikacji źródeł energii
Prawdopodobnie jeszcze w październiku Rada Europejska przyjmie Pakiet 2030, który w zaproponowanej przez Komisję Europejską formie zakłada aż 40-proc. redukcję emisji dwutlenku węgla. Zdaniem PGE odpowiedzią na rosnące wymagania środowiskowe może być dywersyfikacja źródeł energii.
Projekt ustawy o OZE wymaga korekt – przekonuje PSEW
Projekt ustawy o OZE wymaga poprawek
Niektóre zapisy w procedowanym przez Sejm projekcie ustawy o OZE powinny ulec zmianom. Zastrzeżenia dotyczą korekty systemu zielonych certyfikatów, dyskryminacji energetyki wiatrowej w projektowanym systemie aukcyjnym oraz konieczności stworzenia rzeczywistego okresu przejściowego. – ocenia ...
Elektrownia atomowa coraz bliżej -  jest umowa ws. nabycia udziałów
Polska elektrownia atomowa coraz bliżej
Elektrownia atomowa coraz bliżej. KGHM, Enea i Tauron podpisały 3 września 2014 r. umowę wspólników, która przybliża nas do wybudowania pierwszej siłowni w Polsce.
REECO Poland: od OZE nie uciekniemy
Polska powinna postawić na energię z OZE
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie. Dlatego coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować ...
Branża krytykuje rządowy projekt ustawy OZE
Branża krytykuje rządowy projekt ustawy OZE
Przyjęty przez rząd i skierowany do Sejmu projekt ustawy o OZE przewiduje zwiększenie popytu na energię ze źródeł odnawialnych. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej krytykuje jednak tempo wprowadzania zmian, bo ustawa zakłada zwiększenie limitów dopiero rok po jej wejściu w ...
Greenpeace: Tania energia z węgla to kosztowna iluzja
Tania energia z węgla to kosztowna iluzja
Tania energia z węgla to kosztowna iluzja, na którą nas nie stać. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza dopłaciliśmy do prądu z węgla ponad 1,6 bln zł – wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie organizacji ekologicznej Greenpeace.
Polski rynek OZE mało atrakcyjny
Polski rynek OZE mało atrakcyjny
Polska spadła z 25. na 26. miejsce na 40 badanych państw w Indeksie Atrakcyjności Krajów dla Rozwoju Energetyki Odnawialnej za 2013 rok – wynika z opracowania przygotowanego przez firmę doradczą EY.
Konkurencyjność polskiej gospodarki zagrożona
Polskie firmy zagrożone bankructwem
Ambitne cele, które unijna polityka zakłada w perspektywie do 2030 roku, podkopią konkurencyjność gospodarki UE. Stracić mogą najbardziej kraje takie jak Polska, których energetyka w większości oparta jest na węglu – alarmują przedstawiciele europejskiego biznesu.
Koniec energetyki wiatrowej na Podkarpaciu?
Nie będzie wiatraków na Podkarpaciu?
Ustanowienie odległości buforowych (2 km), jako preferowanych dla lokalizacji farm wiatrowych od zabudowań mieszkaniowych oznacza całkowite zablokowanie rozwoju energetyki wiatrowej na Podkarpaciu – przekonuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
Pasaż zakupowy