Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza – takie wnioski płyną z najnowszego raportu NIK, który ocenił działanie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
Opłaty za korzystanie ze środowiska za poprzedni rok
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Do 31 marca br. każdy podmiot korzystający ze środowiska zobowiązany jest do uiszczenia opłat z tytułu: wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, poboru wód i składowania odpadów. Przedsiębiorca, który nie wniesie opłat w wyznaczonym terminie, ...
Czy reforma śmieciowa to sukces?
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Już od ponad roku w całej Polsce obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Czy reforma zakończyła się sukcesem? Czy rewolucję śmieciową można uznać za udaną?
Nowe decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów
Nie masz decyzji? Grozi ci wysoka kara
Z dniem 23 stycznia 2015 r. tracą ważność stare decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów – przypomina Ministerstwo Środowiska. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Nasze odpady rok po „rewolucji śmieciowej”
Co zmieniła „rewolucja śmieciowa”?
Selektywna zbiórka odpadów i recykling nie działa prawidłowo, rośnie szara strefa odpadów i brakuje nowoczesnych instalacji obróbki odpadów – to tylko niektóre problemy, jakie zauważyli eksperci Krajowej Izby Gospodarczej rok po wprowadzeniu „rewolucji śmieciowej”
Politycy zmuszą nas do segregowania śmieci
Chcą nas zmusić do segregowania śmieci
Każdy będzie musiał segregować śmieci – taki przepis znalazł się w nowelizacji ustawy śmieciowej, przygotowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej.
Odpady plastikowe: ze śmietnika do portfela
Odpady plastikowe: z kosza do portfela
Tylko 1/4 plastikowych odpadów jest poddawana recyklingowi w Unii Europejskiej. To dość alarmująca liczba, jako że konsekwencje rosnącego zaśmiecenia pozostałościami tworzyw sztucznych mogą być groźne i dla środowiska naturalnego i dla naszego zdrowia.  Dlatego Parlament Europejski w ...
NIK o ustawie śmieciowej – wiele nieprawidłowości
NIK o ustawie śmieciowej – wiele nieprawidłowości
Brakuje punktów selektywnego zbierania odpadów, a w niektórych gminach stawki za wywóz śmieci są za wysokie – takie m. in. nieprawidłowości w związku z nową ustawą śmieciową wykazała najnowsza kontrola NIK.
Ustawa śmieciowa wciąż wywołuje emocje
Ustawa śmieciowa wciąż wywołuje emocje
Mimo, iż od wejścia w życie „ustawy śmieciowej” minęły ponad dwa miesiące, to temat wciąż wywołuje emocje i budzi pytania. Zwolennicy nowych zasad cieszą się, że promowane jest segregowanie odpadów, a przeciwnicy wskazują na niedociągnięcia nowych przepisów. Jakie pytania pojawiają się ...
Zarobimy na butelkach i puszkach po napojach?
Jak zarobić na butelkach po napojach?
Z reguły do automatów wrzucamy pieniądze i w zamian otrzymujemy napój lub małą przekąskę. W przypadku tych maszyn będzie odwrotnie – wrzucasz do niej puszki lub butelki zwrotne, a w zamian otrzymujesz punkty lojalnościowe, gadżety lub po prostu pieniądze. Czy reverse vending podbiją Polskę?
Pasaż zakupowy