Odpady – nie zapomnij o złożeniu sprawozdań! Odpady – nie zapomnij o złożeniu sprawozdań!
Zbliżają się terminy składania sprawozdań, wynikających z obowiązków w zakresie gospodarki odpadami za 2016 r. Podpowiadamy ...
Produkujemy coraz więcej śmieci, ale...Produkujemy coraz więcej śmieci, ale...
Produkujemy coraz więcej śmieci. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego Polak produkuje rocznie 283 kg ...
Jakie obowiązki ciążą na przetwarzającym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny?
Jakie obowiązki ciążą na przetwarzającym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny?
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Jakie obowiązki ciążą na przetwarzającym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Jakie obowiązki ciążą na serwisach blacharsko-lakierniczych?
Jakie obowiązki ciążą na serwisach blacharsko-lakierniczych?
Każdy właściwie zorganizowany i zarządzany serwis blacharsko-lakierniczy powinien prowadzić zgodną z polskimi przepisami gospodarkę odpadami. O jakie przepisy chodzi i jakie wiążą się tym obowiązki?
Chcesz otworzyć serwis samochodowy? Pamiętaj o pozwoleniach!
Chcesz otworzyć serwis samochodowy? Pamiętaj o pozwoleniach!
Każdy właściciel serwisu samochodowego, niezależnie od skali prowadzonej działalności, powinien zadbać o to, aby jego obiekt spełniał wszelkie wymogi związane z ochroną środowiska. Jakim wymogom podlega warsztat samochodowy w kontekście Ustawy Prawo wodne?
Decyzje z zakresu gospodarki odpadami tracą ważność 23 stycznia 2016 r.
Kiedy decyzje odpadowe tracą ważność?
Z dniem 23 stycznia 2016 roku tracą ważność zezwolenia na zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, wydane przed 23 stycznia 2013 r. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Od nowego roku rachunki za wywóz śmieci mogą wzrosnąć nawet o 30 proc. Od 1 stycznia wchodzą nowe przepisy, wprowadzające zakaz składowania śmieci, które można spalić – informuje „Rzeczpospolita”.
Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza – takie wnioski płyną z najnowszego raportu NIK, który ocenił działanie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
Opłaty za korzystanie ze środowiska za poprzedni rok
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Do 31 marca br. każdy podmiot korzystający ze środowiska zobowiązany jest do uiszczenia opłat z tytułu: wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, poboru wód i składowania odpadów. Przedsiębiorca, który nie wniesie opłat w wyznaczonym terminie, ...
Czy reforma śmieciowa to sukces?
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Już od ponad roku w całej Polsce obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Czy reforma zakończyła się sukcesem? Czy rewolucję śmieciową można uznać za udaną?
Nowe decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów
Nie masz decyzji? Grozi ci wysoka kara
Z dniem 23 stycznia 2015 r. tracą ważność stare decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów – przypomina Ministerstwo Środowiska. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Nasze odpady rok po „rewolucji śmieciowej”
Co zmieniła „rewolucja śmieciowa”?
Selektywna zbiórka odpadów i recykling nie działa prawidłowo, rośnie szara strefa odpadów i brakuje nowoczesnych instalacji obróbki odpadów – to tylko niektóre problemy, jakie zauważyli eksperci Krajowej Izby Gospodarczej rok po wprowadzeniu „rewolucji śmieciowej”
Politycy zmuszą nas do segregowania śmieci
Chcą nas zmusić do segregowania śmieci
Każdy będzie musiał segregować śmieci – taki przepis znalazł się w nowelizacji ustawy śmieciowej, przygotowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej.
Odpady plastikowe: ze śmietnika do portfela
Odpady plastikowe: z kosza do portfela
Tylko 1/4 plastikowych odpadów jest poddawana recyklingowi w Unii Europejskiej. To dość alarmująca liczba, jako że konsekwencje rosnącego zaśmiecenia pozostałościami tworzyw sztucznych mogą być groźne i dla środowiska naturalnego i dla naszego zdrowia.  Dlatego Parlament Europejski w ...
NIK o ustawie śmieciowej – wiele nieprawidłowości
NIK o ustawie śmieciowej – wiele nieprawidłowości
Brakuje punktów selektywnego zbierania odpadów, a w niektórych gminach stawki za wywóz śmieci są za wysokie – takie m. in. nieprawidłowości w związku z nową ustawą śmieciową wykazała najnowsza kontrola NIK.
Ustawa śmieciowa wciąż wywołuje emocje
Ustawa śmieciowa wciąż wywołuje emocje
Mimo, iż od wejścia w życie „ustawy śmieciowej” minęły ponad dwa miesiące, to temat wciąż wywołuje emocje i budzi pytania. Zwolennicy nowych zasad cieszą się, że promowane jest segregowanie odpadów, a przeciwnicy wskazują na niedociągnięcia nowych przepisów. Jakie pytania pojawiają się ...
Zarobimy na butelkach i puszkach po napojach?
Jak zarobić na butelkach po napojach?
Z reguły do automatów wrzucamy pieniądze i w zamian otrzymujemy napój lub małą przekąskę. W przypadku tych maszyn będzie odwrotnie – wrzucasz do niej puszki lub butelki zwrotne, a w zamian otrzymujesz punkty lojalnościowe, gadżety lub po prostu pieniądze. Czy reverse vending podbiją Polskę?
Kto odpowiada za pojemniki na odpady?
Kto odpowiada za pojemniki na odpady?
„Rewolucja śmieciowa” wprowadziła wiele zmian dotyczących organizacji zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości oraz odbierania ich przez firmy wywozowe. Z punktu widzenia mieszkańców jedną z najistotniejszych kwestii jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, kto w nowym ...
Ustawa śmieciowa. Jak bardzo zróżnicowane są opłaty śmieciowe?
Jak zróżnicowane są opłaty śmieciowe?
Od 1 lipca w życia wejdzie nowa ustawa o gospodarce odpadami. Oznacza to, że zmienią się stawki opłat za wywóz śmieci, jakie trzeba będzie co miesiąc płacić. Uchwalone przez rady gmin stawki opłaty śmieciowej są bardzo zróżnicowane. Tylko w gronie 20 największych miast różnice mogą ...
Pasaż zakupowy