Wsi spokojna, wsi wesoła... Agroturystyka pomysłem na biznes?
Wsi spokojna, wsi wesoła…
Okazjonalne czy wypoczynkowe wyjazdy mieszkańców miast do gospodarstw rolnych nie są nowym zwyczajem. Do niedawna powszechne były odwiedziny rodzin u dziadków posiadających własne gospodarstwo bądź pobyt na wsi w wynajętych pokojach. Głównym celem takich wyjazdów był wypoczynek − oderwanie ...
Ile mamy gazu zamkniętego w piaskowcach?
Ile jest gazu zamkniętego w skałach?
Ile mamy gazu uwięzionego w piaskowcach? Całkowita objętość gazu ziemnego zamkniętego (tight gas) prognozowana jest w przedziale 1528-1995 mld m3 – wynika z badań surowcowych przygotowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny.
Czy sektor chemiczny zbankrutuje przez klimat?
Sektor chemiczny splajtuje przez klimat?
Po podpisaniu przez Unię Europejską umowy o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi niektóre grupy produktów chemicznych mogą nie być konkurencyjne – alarmuje Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Wynika to z wysokich kosztów wytwarzanej z węgla energii, która na mocy paktu klimatycznego ...
POLEKO: Co się zmieniło w ochronie środowiska?
25 lat transformacji w ochronie środowiska
POLEKO za nami: To było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów – oceniają uczestnicy.  Dziś możemy być z siebie dumni, że wiele lat temu podjęliśmy wysiłek na rzecz budowy środowiska, w którym byśmy chcieli żyć i mieszkać oraz które będzie przyciągać gości z zagranicy. To udało się ...
UOKiK przyklepał budowę atomu w Polsce
Jest zielone światło dla atomu w Polsce
Urząd Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PGE, KGHM, Tauron i Eneę nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Tym samym UOKIK wydał zgodę na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Rolnictwo ekologiczne w Polsce rośnie w siłę
Eko- rolnictwo w Polsce rośnie w siłę
Rolnictwo ekologiczne w Polsce rośnie w siłę, ale nie idzie to w parze ze świadomością Polaków. Cześć konsumentów nadal sceptycznie podchodzi do ekożywności, nie odróżniając jej od zwykłych produktów. – zwraca uwagę Agencja Informacyjna Newseria.
Elektrownia atomowa w Polsce – rośnie społeczne poparcie
Rośnie poparcie dla elektrowni atomowej
Ponad połowa Polaków pozytywnie odnosi się do planów budowy elektrowni jądrowej. Przeciwko jest 23 proc. respondentów – wynika z najnowszych badań zaprezentowanych przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
NIK: Korupcja i lobbing przy budowie wiatraków
Korupcja i lobbing przy budowie wiatraków
Proces powstawania farm przebiegał często w warunkach braku przejrzystości i korupcji – ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Władze gmin decydowały o lokalizacji farm wiatrowych ignorując społeczne sprzeciwy, a budową wielu elektrowni wiatrowych zainteresowane były pełniące funkcje lub ...
GEKON: 100 mln złotych na innowacje ekologiczne
100 milionów złotych na ekoinnowacje
Jest szansa, by otrzymać granty na wdrożenie i badania związane z ekologicznymi innowacjami. Na analizy naukowe, prace rozwojowe oraz wprowadzenie innowacyjnych technologii ekologicznych dla przedsiębiorców w ramach konkursu GEKON będzie można zdobyć ponad 100 mln zł.
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne?
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne?
Rolnictwo ekologiczne jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów gospodarowania w Europie. W Polsce również zyskuje wielu nowych zwolenników, pasjonatów uprawy bez stosowania nawozów sztucznych oraz środków chemicznych, a także hodowli opartej na produktach organicznych.
Pasaż zakupowy