Duża zmienność cen na rynku carbon
Luty rozpoczął się od osłabienia notowań uprawnień EUA. W pierwszym tygodniu miesiąca wartość EUA obniżyła się o 2,95 proc. i 9 lutego wyniosła 6,92 euro. W drugim tygodniu aż do 16 lutego obserwowaliśmy dynamiczny wzrost wartości EUA. Ceny uprawnień osiągnęły wtedy najwyższy od 27 miesięcy ...
Stare decyzje odpadowe do 22.01.2016
Stare decyzje odpadowe do 22.01.2016
Przedłużono termin obowiązywania decyzji z zakresu gospodarowania odpadami. Zezwolenia na zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, wydane przed 23 stycznia 2013 r., stracą ważność dopiero 22 stycznia 2016 r., a nie jak to było wcześniej − 23 stycznia 2015 r.
Postaw sobie wiatrak i zarabiaj na tym
Ile potrzeba pieniędzy, by zostać współwłaścicielem elektrowni wiatrowej? Nie trzeba milionów czy setek tysięcy złotych – wystarczy 30 tys. zł. – donosi portal informacyjny Nrwseria.pl.
Uboczne produkty Spalania są w cenie
Uboczne produkty Spalania są w cenie
Czy można budować autostrady, drogi i budynki oszczędniej i w wysokim standardzie, chroniąc przy okazji kurczące się zasoby surowców naturalnych? Okazuje się, że tak - wystarczy tylko zmienić podejście do Ubocznych Produktów Spalania i dostrzec, że stanowią doskonały i bezpieczny materiał dla ...
Ceny uprawnień do emisji CO2 bez zmian
Ceny uprawnień do emisji CO2 bez zmian
Czy zmiany w polityce klimatycznej Rady Europejskiej wpłynęły na ceny uprawnień do emisji CO2? Październikowa prognoza średniej wartości uprawnień EUA w II półroczu 2014 r. zostaje niezmienna w stosunku do wrześniowej i wynosi 6,04 euro. – wynika z analiz Domu Maklerskiego CONSUS. 
Projekt ustawy o OZE wymaga poprawek
Niektóre zapisy w procedowanym przez Sejm projekcie ustawy o OZE powinny ulec zmianom. Zastrzeżenia dotyczą korekty systemu zielonych certyfikatów, dyskryminacji energetyki wiatrowej w projektowanym systemie aukcyjnym oraz konieczności stworzenia rzeczywistego okresu przejściowego. – ocenia ...
Polska powinna postawić na energię z OZE
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie. Dlatego coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować ...
Tania energia z węgla to kosztowna iluzja
Tania energia z węgla to kosztowna iluzja
Tania energia z węgla to kosztowna iluzja, na którą nas nie stać. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza dopłaciliśmy do prądu z węgla ponad 1,6 bln zł – wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie organizacji ekologicznej Greenpeace.
Polski rynek OZE mało atrakcyjny
Polska spadła z 25. na 26. miejsce na 40 badanych państw w Indeksie Atrakcyjności Krajów dla Rozwoju Energetyki Odnawialnej za 2013 rok – wynika z opracowania przygotowanego przez firmę doradczą EY.
Nie będzie wiatraków na Podkarpaciu?
Ustanowienie odległości buforowych (2 km), jako preferowanych dla lokalizacji farm wiatrowych od zabudowań mieszkaniowych oznacza całkowite zablokowanie rozwoju energetyki wiatrowej na Podkarpaciu – przekonuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
Pasaż zakupowy