Ustawa OZE tylko dla bogatych hobbystów
Obecna propozycja rządowa nie wspiera sprawiedliwego podziału korzyści z rozwoju energetyki odnawialnej i utrwali dotychczasowy system, w którym koszty ponosimy wszyscy, a korzyści mogą odnosić tylko nieliczni – tak w ocenie Instytutu Energetyki Odnawialnej prezentuje się najnowszy projekt ustawy o ...
PPEJ: Pierwszy reaktor atomowy do 2025 r.
Do 2025 ma ruszyć pierwszy polski reaktor atomowy. To ma być największa inwestycja energetyczna w Polsce, która szacowana jest na 50-60 mld złotych.
404,6 mln bezpłatnych uprawnień do emisji CO2
404,6 mln bezpłatnych uprawnień do emisji CO2
Komisja Europejska uznała polski plan zakładający przeznaczenie 404,6 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla na modernizację sektora energii elektrycznej za zgodny z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa.
Jak czerpać darmową energię ze słońca?
Dom energooszczędny powstaje w dwóch prostych krokach. Krok pierwszy to ograniczenie zapotrzebowanie na energię użytkową. Krok drugi to odpowiedni dobór źródeł energii (w jak największym stopniu źródeł energii odnawialnej) i instalacji wewnętrznych. Bardzo ważnym elementem kształtowania ...
PE zamroził części uprawnień do emisji CO2
Parlament Europejski zatwierdził we wtorek projekt ustawy, zmierzającej do czasowego zamrożenia 900 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Taki zabieg ma na celu przeciwdziałanie niższym niż oczekiwano cenom emisji CO2 na rynku ETS.
Najwięcej gazów cieplarnianych emitują...
W ciągu ostatnich czterech lat, emisja ze strony 50 największych notowanych emitentów gazów cieplarnianych na świecie wzrosła o 1,65 proc., co jest równoważne z rocznymi dostawami energii elektrycznej do 6 mln domów – wynika z raportu „CDP Global 500 Climate Change Report 2013”.
Polacy nie chcą węgla, wolą energię z OZE
Aż 89 proc. Polaków chce, aby więcej energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. Natomiast poparcie dla produkcji energii pochodzącej ze spalania węgla kamiennego i brunatnego jest znikome – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS.
Dobry klimat dzięki efektywności energetycznej
Dobry klimat dzięki efektywności energetycznej
Skuteczna polityka energetyczna może pozwolić do 2050 roku na uzyskanie przez gospodarstwa domowe i firmy 236 mld euro zysku – przekonuje dr hab. Zbigniew Karaczun, panelista konferencji Future4Build.
Bruksela idzie na wojnę z odkurzaczami
Bruksela wypowiada wojnę odkurzaczom. Unijni urzędnicy ustalą maksymalną moc urządzeń, przy pomocy których Europejczycy będą mogli robić domowe porządki – donosi portal finansowy Bankier.pl.
PE zablokuje wydobycie gazu z łupków?
Parlament Europejski przegłosował w środę propozycję, by projekty związane z poszukiwaniem oraz wydobyciem gazu z łupków zostały objęte obowiązkiem przeprowadzania oceny wpływu na środowisko. Polscy europosłowie obawiają się, że to zablokuje poszukiwania gazu z łupków. „To biurokratyczny ...
Pasaż zakupowy