Energia ze Słońca w walce z zanieczyszczeniami powietrza

Panele słoneczne

Temat zanieczyszczeń powietrza powinien budzić nasze zainteresowanie i wywołać publiczną dyskusję, zwłaszcza teraz, kiedy podawane są kolejne niepokojące informacje dotyczące jakości powietrza, jakim oddychają mieszkańcy polskich miast. Warto zwiększyć swoją świadomość w tym zakresie i dowiedzieć się więcej o metodach przeciwdziałania obecnemu stanu rzeczy. Środowisko naturalne jest niezwykle ważne nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń.Panele fotowoltaiczne

Jednym ze sposobów walki z zagrożeniem zanieczyszczeniami jest korzystanie z energii ekologicznej. Decyzja o instalacji paneli fotowoltaicznych jest jednoznaczna z przyczynieniem się do wsparcia ochrony środowiska naturalnego, ponieważ dzięki temu możemy zredukować w dużym stopniu emisję dwutlenku węgla i tym samym przyczynić się zmniejszenia zanieczyszczeń. Nie jesteśmy w stanie normalnie żyć i funkcjonować bez energii elektrycznej, ale warto głębiej zastanowić się nad globalną katastrofą ekologiczną, która w przyszłości może zagrażać światu poprzez nadmierną emisję szkodliwych substancji do atmosfery, efekt cieplarniany i dziurę ozonową.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Aby rozwiać wątpliwości dotyczące instalowania paneli, warto przyjrzeć się bliżej działaniu instalacji. Panele fotowoltaiczne są zbudowane ze specjalnych ogniw fotowoltaicznych, które przy pomocy promieni słonecznych mają zdolność wytwarzania prądu stałego. Następnie wytworzony prąd trafia do głównej i najważniejszej części systemu - falownika czyli tzw. inwertera, przekształcającego prąd stały na prąd zmienny i w ten sam sposób wytwarzającego energię elektryczną. Aby móc skorzystać z instalacji paneli należy spełnić trzy warunki: mieć tytuł własności lub umowę dzierżawy nieruchomości/gruntu, dach o odpowiedniej wytrzymałości lub stabilny grunt, a także zadbać o brak zacienienia terenu przez budynki lub obiekty znajdujące się na dachu. Ogniwa fotowoltaiczne działają o każdej porze roku i nie są zależne od warunków pogodowych i temperatury, wystarczy obecność promieni słonecznych. Po instalacji energia ze Słońca obsługuje w pierwszej kolejności. domowe urządzenia. Jest to inwestycja niezwykle opłacalna, stabilna i długoterminowa, ponieważ, czas maksymalnej żywotności instalacji to 25 lat, a po tym czasie wydajność modułów nadal utrzymuje się na poziomie 80% początkowej mocy. Warto dodać, że instalacja fotowoltaiczna nie wymaga specjalnych wymian domowych instalacji, a nawet zmian kabli i gniazdek.

Innogy = nowa jakość

Jedną z firm specjalizującą się w instalacji fotowoltaicznej jest Innogy, wcześniej znana pod nazwą RWE. Zmiana jest odpowiedzią na transformację rynku energetycznego. To dopiero początek nowości, w ramach których innowacja stanie się naczelną dewizą, a tworzenie trendów i nowe podejście do klienta podstawą przyszłego działania. Firma oferuje wysokiej jakości kompleksowe i profesjonalne usługi w projektowaniu oraz zakładaniu paneli fotowoltaicznych. Zyskujemy również korzystną ofertę cenową oraz realne obniżenie rachunków za energię elektryczną pobieraną z sieci. Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze pracowników instalacja zostaje wykonana na każdym etapie bezpiecznie i poprawnie. Możemy również w każdej chwili liczyć na rady, pomoc i wsparcie ekspertów. Co więcej, Innogy oferuje dogodne formy finansowania oraz wsparcie merytoryczne i formalne w uzyskaniu dofinansowania. Warto dodać, że w Polsce firmie zaufało już ponad 930 tysięcy osób, a nowa nazwa i logo to napęd do zmian i wprowadzania ulepszeń na każdym etapie – od produkcji po relacje z konsumentami.

Klient w centrum zainteresowań

Innogy to firma będąca w europejskiej czołówce marek specjalizujących się w nowoczesnej energetyce. Świadczy o tym przede wszystkim długoletnie zaufanie i uznanie wśród zadowolonych klientów, należy wspomnieć chociażby o godle „Firma Przyjazna Klientowi” czy certyfikacie „Sprzedawcy Energii TOE” przyznanym przez Towarzystwo Obrotu Energią. Firma stara się także maksymalnie ułatwić i przybliżyć sobie kontakt z odbiorcą stawiając go na pierwszym miejscu. Klienci mogą korzystać ze specjalnej platformy internetowej Moje innogy, na której można utworzyć własne konto i załatwić szybko każdą sprawę oraz mieć dostęp do atrakcyjnych ofert promocyjnych. Co więcej, infolinia innogy działa niezwykle sprawnie, szybko i jest dostępna o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu. Salony firmy można łatwo znaleźć w stołecznych centrach handlowych, gdzie zawsze czekają konsultanci gotowi do pomocy, udzielenia rad i odpowiedzi na wszelkie pytania czy rozwiania naszych wątpliwości, co do produktu.
Aktualne informacje, zakres oferty oraz porady i inspiracje można łatwo znaleźć na stronie internetowej: http://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/energia-ze-slonca-pakiety. Dołącz do rewolucji w świecie przyjaznej środowisku efektywnej energetyki i razem z Innogy zmieniaj sposób myślenia społeczeństwa w zakresie instalacji fotowoltaicznej.
Artykuł sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy