Żywność ekologiczna spoza UE będzie lepiej kontrolowana

Fot. Andreas Poike[CC BY 2.0 ], Flickr.comFot. Andreas Poike[CC BY 2.0 ], Flickr.com

Od nowego roku będzie można lepiej kontrolować produkty ekologiczne importowane do Unii Europejskiej. Nowy system elektronicznej certyfikacji pozwoli dokładnie prześledzić i sprawdzić importowaną do unijnych krajów ekologiczną kawę z Brazylii czy ananasy z Ugandy – informuje Polska Agencja Prasowa.Nowy system ma sprawić, że żywność i napoje ekologiczne trafiające do UE będą lepiej kontrolowane. Dzięki temu konsument będzie miał pewność, że produkty są bezpieczne i rzeczywiście pochodzą z ekologicznych upraw.

Jak powiedział PAP komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phil Hogan ma to ułatwić pracę producentom żywności ekologicznej, ujednolicić procedury we wszystkich państwach członkowskich, a także wzmocnić zaufanie konsumentów do produktów „eko” i „bio”.

System elektronicznej certyfikacji ma wejść w 2017 roku. Nowy mechanizm zostanie włączony do TRACES – informatycznego systemu kontroli i powiadamiania o przemieszczeniach zwierząt żywych i produktów pochodzenia zwierzęcego przez terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.
Ocena (0) Oceń:
Pasaż zakupowy