Od 1 lipca segregacja odpadów po nowemuOd 1 lipca segregacja odpadów po nowemu
Od 1 lipca na terenie całego kraju obowiązuje jednolity system segregacji odpadów. Co się zmienia? Do trzech dotychczasowych ...
Cała Polska będzie segregowała tak samo
Szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji oraz metale i tworzywa sztuczne – taki system selektywnej zbiórki odpadów będzie ...
Produkujemy coraz więcej śmieci, ale...
Produkujemy coraz więcej śmieci. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego Polak produkuje rocznie 283 kg odpadów komunalnych. Najwięcej śmieci wytwarzają mieszkańcy woj. dolnośląskiego, a najmniej świętokrzyskiego.
Jakie obowiązki ciążą na przetwarzającym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny?
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Jakie obowiązki ciążą na przetwarzającym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Jakie obowiązki ciążą na serwisach blacharsko-lakierniczych?
Jakie obowiązki ciążą na serwisach blacharsko-lakierniczych?
Każdy właściwie zorganizowany i zarządzany serwis blacharsko-lakierniczy powinien prowadzić zgodną z polskimi przepisami gospodarkę odpadami. O jakie przepisy chodzi i jakie wiążą się tym obowiązki?
Chcesz otworzyć serwis samochodowy? Pamiętaj o pozwoleniach!
Chcesz otworzyć serwis samochodowy? Pamiętaj o pozwoleniach!
Każdy właściciel serwisu samochodowego, niezależnie od skali prowadzonej działalności, powinien zadbać o to, aby jego obiekt spełniał wszelkie wymogi związane z ochroną środowiska. Jakim wymogom podlega warsztat samochodowy w kontekście Ustawy Prawo wodne?
Kiedy decyzje odpadowe tracą ważność?
Kiedy decyzje odpadowe tracą ważność?
Z dniem 23 stycznia 2016 roku tracą ważność zezwolenia na zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, wydane przed 23 stycznia 2013 r. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Od nowego roku rachunki za wywóz śmieci mogą wzrosnąć nawet o 30 proc. Od 1 stycznia wchodzą nowe przepisy, wprowadzające zakaz składowania śmieci, które można spalić – informuje „Rzeczpospolita”.
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza – takie wnioski płyną z najnowszego raportu NIK, który ocenił działanie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Do 31 marca br. każdy podmiot korzystający ze środowiska zobowiązany jest do uiszczenia opłat z tytułu: wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, poboru wód i składowania odpadów. Przedsiębiorca, który nie wniesie opłat w wyznaczonym terminie, ...
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Już od ponad roku w całej Polsce obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Czy reforma zakończyła się sukcesem? Czy rewolucję śmieciową można uznać za udaną?
Nie masz decyzji? Grozi ci wysoka kara
Z dniem 23 stycznia 2015 r. tracą ważność stare decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów – przypomina Ministerstwo Środowiska. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Pasaż zakupowy