25 lat transformacji w ochronie środowiska
25 lat transformacji w ochronie środowiska
POLEKO za nami: To było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów – oceniają uczestnicy.  Dziś możemy być z siebie dumni, że wiele lat temu podjęliśmy wysiłek na rzecz budowy środowiska, w którym byśmy chcieli żyć i mieszkać oraz które będzie przyciągać gości z zagranicy. To udało się ...
Jest zielone światło dla atomu w Polsce
Jest zielone światło dla atomu w Polsce
Urząd Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PGE, KGHM, Tauron i Eneę nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Tym samym UOKIK wydał zgodę na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Eko- rolnictwo w Polsce rośnie w siłę
Rolnictwo ekologiczne w Polsce rośnie w siłę, ale nie idzie to w parze ze świadomością Polaków. Cześć konsumentów nadal sceptycznie podchodzi do ekożywności, nie odróżniając jej od zwykłych produktów. – zwraca uwagę Agencja Informacyjna Newseria.
Rośnie poparcie dla elektrowni atomowej
Ponad połowa Polaków pozytywnie odnosi się do planów budowy elektrowni jądrowej. Przeciwko jest 23 proc. respondentów – wynika z najnowszych badań zaprezentowanych przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
Korupcja i lobbing przy budowie wiatraków
Proces powstawania farm przebiegał często w warunkach braku przejrzystości i korupcji – ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Władze gmin decydowały o lokalizacji farm wiatrowych ignorując społeczne sprzeciwy, a budową wielu elektrowni wiatrowych zainteresowane były pełniące funkcje lub ...
100 milionów złotych na ekoinnowacje
Jest szansa, by otrzymać granty na wdrożenie i badania związane z ekologicznymi innowacjami. Na analizy naukowe, prace rozwojowe oraz wprowadzenie innowacyjnych technologii ekologicznych dla przedsiębiorców w ramach konkursu GEKON będzie można zdobyć ponad 100 mln zł.
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne?
Rolnictwo ekologiczne jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów gospodarowania w Europie. W Polsce również zyskuje wielu nowych zwolenników, pasjonatów uprawy bez stosowania nawozów sztucznych oraz środków chemicznych, a także hodowli opartej na produktach organicznych.
Wydobycie gazu łupkowego zbyt drogie
Wydobycie gazu łupkowego w Polsce może być o 20-30 procent droższe niż w Stanach Zjednoczonych – donosi agencja informacyjna Newseria Biznes. Czy wysokie koszty wydobycia surowców ze złóż łupkowych mogą rozwiać marzenia o niezależności energetycznej Polski?
Kielce: zakończyły się targi EKOTECH
Kielce: zakończyły się targi EKOTECH
Zakończyły się trzydniowe Targi ENEX, EKOTECH oraz PNEUMATICON. Impreza jak co roku przyciągnęła tłumy zwiedzających oraz mnóstwo wystawców.
Targi ENEX oraz EKOTECH już za nami
Targi ENEX oraz EKOTECH już za nami
Targi ENEX oraz EKOTECH już za nami. Impreza − jak co roku − przyciągnęła tłumy zwiedzających oraz mnóstwo wystawców. Przez trzy dni − od 18 do 20 marca –  w salach konferencyjnych Targów Kielce królowała tematyka związana z energetyką, elektrotechniką oraz energią odnawialną.
Pasaż zakupowy