Termomodernizacja − państwo dopłaci do ocieplenia domu?
Państwo dopłaci do ocieplenia domu?
Wsparcie finansowe dla termomodernizacji budynków jednorodzinnych jest znikome. Jednak niedługo ma się to zmienić. NFOŚiGW chce w tym roku uruchomić program termomodernizacyjny, skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych.
Program Kawka: Łatwiej o czyste powietrze w mieście
Łatwiej o czyste powietrze w mieście
Więcej miast będzie miało szansę powalczyć o czystsze powietrze. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  proponuje obniżenie wymogu, dotyczącego liczby mieszkańców oraz koncentrację działań na inwestycjach, służących likwidacji przestarzałych źródeł niskiej emisji.
Co dalej z elektrośmieciami?
Jak oczyścić Polskę z elektrośmieci?
W środę sejmowa komisja zajmie się rządowym projektem ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Jakie należy wprowadzić do projektu zapisy, by usunąć ze środowiska toksyczne odpady elektryczne i elektroniczne?
Efektywne przedsięwzięcia ekologiczne nagrodzone!
Kapituła konkursu „Zielony Laur”, pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Marka Gromca przyznała coroczną nagrodę ekologiczną - Zielony Laur, doceniając wkład w propagowanie ekorozwoju oraz wdrażanie nowatorskich rozwiązań i zrealizowanie inwestycji ekologicznych w 2014 r.
Gigantyczne kary za elektrośmieci!
Gigantyczne kary za elektrośmieci!
Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości za niewdrożenie przepisów unijnych dotyczących recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. KE wnioskuje o karę finansową w wysokości 71 610 euro dziennie.
Wsi spokojna, wsi wesoła... Agroturystyka pomysłem na biznes?
Wsi spokojna, wsi wesoła…
Okazjonalne czy wypoczynkowe wyjazdy mieszkańców miast do gospodarstw rolnych nie są nowym zwyczajem. Do niedawna powszechne były odwiedziny rodzin u dziadków posiadających własne gospodarstwo bądź pobyt na wsi w wynajętych pokojach. Głównym celem takich wyjazdów był wypoczynek − oderwanie ...
Ile mamy gazu zamkniętego w piaskowcach?
Ile jest gazu zamkniętego w skałach?
Ile mamy gazu uwięzionego w piaskowcach? Całkowita objętość gazu ziemnego zamkniętego (tight gas) prognozowana jest w przedziale 1528-1995 mld m3 – wynika z badań surowcowych przygotowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny.
Czy sektor chemiczny zbankrutuje przez klimat?
Sektor chemiczny splajtuje przez klimat?
Po podpisaniu przez Unię Europejską umowy o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi niektóre grupy produktów chemicznych mogą nie być konkurencyjne – alarmuje Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Wynika to z wysokich kosztów wytwarzanej z węgla energii, która na mocy paktu klimatycznego ...
POLEKO: Co się zmieniło w ochronie środowiska?
25 lat transformacji w ochronie środowiska
POLEKO za nami: To było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów – oceniają uczestnicy.  Dziś możemy być z siebie dumni, że wiele lat temu podjęliśmy wysiłek na rzecz budowy środowiska, w którym byśmy chcieli żyć i mieszkać oraz które będzie przyciągać gości z zagranicy. To udało się ...
UOKiK przyklepał budowę atomu w Polsce
Jest zielone światło dla atomu w Polsce
Urząd Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PGE, KGHM, Tauron i Eneę nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Tym samym UOKIK wydał zgodę na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Pasaż zakupowy