Te przepisy ułatwią wiercenie w łupkach
Rada Ministrów zaakceptowała regulacje określające zasady poszukiwania i eksploatacji złóż węglowodorów, w tym gazu łupkowego. Nowe przepisy mają zachęcić firmy do wydobycia gazu łupkowego.
Projekt ustawy o OZE  w marcu w Sejmie
Projekt ustawy o OZE w marcu w Sejmie
− Mamy informacje z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o tym, że projekt ustawy o OZE będzie w marcu w lasce marszałkowskiej − powiedział poseł na Sejm RP i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Andrzej Czerwiński podczas VI konferencji Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, ...
Jest zielone światło dla „Prosumenta”
Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ustaliła w piątek 28 lutego 2014 r. warunki programu „Prosument”, mającego na celu dofinansowanie do zakupu i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.
80 milionów złotych na zielone innowacje
„Dobre dla biznesu, dobre dla środowiska” to hasło przewodnie 80-milionowego programu, przeznaczonego dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw. „Innowacje w zakresie zielonych technologii” umożliwią polskim przedsiębiorstwom przekształcanie się w podmioty bardziej przyjazne środowisku. ...
NFOŚiGW da prosumentom 600 milionów zł
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce jeszcze w tym roku ruszyć z dopłatami do mikroinstalacji OZE. W ramach programu Prosument w latach 2014-2020 do podziału będzie 600 mln zł.
Dlaczego nie jesteśmy łupkowym eldorado
Dlaczego nie jesteśmy łupkowym eldorado
Opieszałe tworzenie regulacji prawnych, nieefektywna organizacja urzędów czy brak właściwego nadzoru – to tylko niektóre nieprawidłowości w związku z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż gazu łupkowego w Polsce do których dotarła Najwyższa Izba Kontroli. 
Lepsza kontrola odpadów radioaktywnych
Każdy obywatel będzie miał dostęp do informacji o składowisku odpadów promieniotwórczych oraz jego wpływie na zdrowie ludzi i środowisko – to główne zmiany w Prawie atomowym zaproponowane przez Ministerstwo Gospodarki.
Czy ekologia i ekonomia mogą iść w parze
Czy ekologia i ekonomia mogą iść w parze
W Poznaniu wystartowała kolejna edycja targów POLEKO. Na tym ekologicznym wydarzeniu co roku pojawiają się tysiące zwiedzających. Tematem przewodnim jubileuszowej 25. edycji targów ma być finansowanie ochrony środowiska w Polsce.
Zmiany w programie dopłat do solarów
Od 1 października br. w popularnym programie dopłat NFOŚiGW do kolektorów słonecznych, zostaną wprowadzone zmiany do umów zawieranych przez banki z klientami indywidualnymi. Choć nowe zasady gwarantują uzależnienie wysokości dopłat od powierzchni czynnej kolektora, co związane jest z ...
To będzie największa farma słoneczna
Na przełomie sierpnia i września w Lipsku w powiecie augustowskim rusza budowa Podlasie Solar Park. Będzie to pierwszy i największy w Polsce kompleks farm słonecznych.
Pasaż zakupowy