Czy twoja firma potrzebuje pozwolenia na emisję gazów lub pyłów do powietrza?

Freeimages.com/Paweł JagielskiFreeimages.com/Paweł Jagielski

Praktycznie każda firma, która prowadzi działalność gospodarczą emituje pyły i gazy do powietrza. Wystarczy posiadać kocioł grzewczy, używać spawarki, czy samochodu. Co to oznacza w praktyce? Jakie obowiązki się z tym wiążą?Przedsiębiorstwo, które posiada instalację może zostać zobowiązane do uzyskania pozwolenia na emisję gazów lub pyłów do powietrza lub zgłoszenia tego do odpowiedniego urzędu. Przy czym „Instalacją” jest prawie każde urządzenie, z którego w trakcie pracy wytwarzana jest niepotrzebna energia, odpady i inne niepotrzebne składniki (np. kocioł grzewczy, spawarka, kabina lakiernicza itp.).

Czy twoje przedsiębiorstwo wymaga pozwolenia? W celu uzyskania odpowiedzi, należy odpowiedzieć na kilka pytań: Czy posiadasz instalację emitującą zanieczyszczenia? W jaki sposób zanieczyszczenia emitowane są do atmosfery? Instalacja wymaga pozwolenia, czy zgłoszenia? Jeżeli tak, to jakie wymagania i formalności trzeba spełnić?

Tego dowiecie się z artykułu: https://www.paleczny.pl/aktualnosci/ochrona-srodowiska/sprawdz-czy-podlegasz-pod-obowiazek-uzyskania-pozwolenia-zgloszenia-na-wprowadzanie-gazow-i-pylow-do-powietrza,84.htmlFirma PALECZNY oferuje kompleksowe doradztwo i konsulting w zakresie ekologii i ochrony środowiska – od etapu uzyskania wzizt poprzez otrzymanie pozwolenia na budowę, pozwolenia na użytkowanie po bieżącą działalność firmy. Firma PALECZNY działa w branży usług świadczonych na rzecz ochrony środowiska od 1999 roku.

Dane kontaktowe: tel. 0-22 497-97-97, fax 0-22 497-77-77. Telefon komórkowy: 0-609-140-140. E-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl Strona działu ds. ochrony środowiska: www.ochrona-srodowiska.paleczny.pl


Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy