Jak założyć stację demontażu pojazdów – krok po kroku

By IFCAR (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsBy IFCAR (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Jak stworzyć stację demontażu pojazdów? Jakie należy spełnić wymagania, jakie pozwolenia są potrzebne? Podpowiadamy ‒ krok po kroku ‒ jak założyć firmę zajmującą się recyklingiem samochodów.Od czego zacząć? Podstawową i najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniej lokalizacji pod stację demontażu pojazdów. Stacja demontażu pojazdów, to inwestycja, która w znacznym stopniu wpływa na środowisko dlatego można ją lokalizować wyłącznie na działce określonej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) jako teren przemysłowy lub usługowo-przemysłowy.

Do wniosku o ustalenie warunków zabudowy trzeba jednak złożyć decyzję środowiskową. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach (zwana decyzją środowiskową) określa warunki, po spełnieniu których planowane przedsięwzięcie może zostać zrealizowane i co najważniejsze będzie mogło funkcjonować.

Kiedy uzyskamy już decyzję środowiskową, kolejnym krokiem jest przygotowanie terenu i wyposażenia dla stacji demontażu pojazdów. Wymagania co do powyższych punktów znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 28 lipca 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla stacji demontażu oraz sposobu demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. 2005 nr 143 poz. 1206 z późn. zm.).

Kolejny krok, to uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Chodzi m. in. o pozwolenie wodnoprawne, pozwolenia na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem przetwarzania odpadów i pozwolenie na użytkowanie obiektu - oddanie stacji demontażu pojazdów do użytku. Skomplikowane?

Podejmując się otwarcia stacji demontażu pojazdów należy liczyć się szeregiem formalności. Więcej informacji znajdziecie w artykule: https://www.paleczny.pl/aktualnosci/ochrona-srodowiska/stacja-demontazu-pojazdow-krok-po-kroku,94.html.Firma PALECZNY oferuje kompleksowe doradztwo i konsulting w zakresie ekologii i ochrony środowiska – od etapu uzyskania wzizt poprzez otrzymanie pozwolenia na budowę, pozwolenia na użytkowanie po bieżącą działalność firmy. Firma PALECZNY działa w branży usług świadczonych na rzecz ochrony środowiska od 1999 roku.

Dane kontaktowe: tel. 0-22 497-97-97, fax 0-22 497-77-77. Telefon komórkowy: 0-609-140-140. E-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl Strona działu ds. ochrony środowiska: www.ochrona-srodowiska.paleczny.pl

Ocena (3.8) Oceń:
Pasaż zakupowy