W 2018 roku Polska będzie gospodarzem szczytu klimatycznego

fot. dreamstimefot. dreamstime

W 2018 roku Polska będzie gospodarzem konferencji klimatycznej ONZ, COP24. Oznacza to, że za dwa lata będziemy gościć uczestników największego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej.


Decyzja o organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Polsce w 2018 r. zapadła w piątek, 18 listopada podczas szczytu klimatycznego COP22 w Marrakeszu. Propozycję organizacji COP24 w Polsce, w imieniu polskiego rządu, zgłosił minister Jan Szyszko.

„Polityka klimatyczna jest dla Polski bardzo ważna. Dobrym przykładem naszego zaangażowania w tym obszarze jest, między innymi,  realizacja naszych zobowiązań wynikających z Protokołu  z Kioto. Polska zredukowała swoją emisję CO2 o 32 proc. względem wymaganych 6 proc. przy jednoczesnym wzroście gospodarczym” – powiedział minister Jan Szyszko.

Co oznacza dla nas organizacja Konferencji klimatycznej? Zdaniem Ministerstwa Środowiska wzmocni to polskie stanowisko i da możliwość bezpośredniego wpływu na przebieg negocjacji. Polska swoją politykę klimatyczną chce kształtować w oparciu o lasy wychwytujące dwutlenek węgla z atmosfery (leśne gospodarstwa węglowe) oraz odnawialne źródła energii, w tym przede wszystkim rozwój geotermii. 

Do tej pory nasz kraj dwukrotnie był organizatorem szczytu klimatycznego ONZ, w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.
Ekologia.pl
Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy