Polska otwiera oczy Unii i nie godzi się na zwiększenie redukcji emisji CO2
Polska: Nie dla unijnych planów klimatycznych
Polska powiedziała NIE unijnym planom klimatycznym - na posiedzeniu unijnych ministrów środowiska sprzeciwiła się pogłębianiu ograniczenia emisji z dzisiejszych 20 proc. do 30 proc. Odważny ruch, wykonany samotnie, który przysporzył Polsce wiele złej prasy i ataków tak organizacji ...
Linie lotnicze do ETS-u. Europa na klimatycznej ścieżce wojennej
Linie lotnicze na klimatycznej ścieżce wojennej
O pierwszego stycznia przyszłego roku samoloty na europejskim (i nie tylko) niebie staną się uczestnikami europejskiego systemu handlu emisjami (ETS). Linie lotnicze dołączają do ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw już dzisiaj starających się o pozwolenia na emitowanie dwutlenku węgla do ...
Wzrosły ceny uprawnień do emisji CO2
Dlaczego wzrosły ceny uprawnień do emisji CO2?
W maju pod wpływem zapowiedzi wycofania się Niemiec z energetyki jądrowej wzrosły ceny uprawnień do emisji CO2
II Europejski Kongres Gospodarczy. Niskoemisyjnie, ale nie bez węgla
MŚ: Niskoemisyjnie ma sens, ale nie bez węgla
Innowacje prowadzą do ograniczania emisji, a wspólna polityka klimatyczna UE przyspiesza konieczną modernizację polskiej energetyki i przemysłu – jednak tylko wtedy, gdy tempo zmian i podział obciążeń będą porównywalne i racjonalne - powiedział minister Andrzej Kraszewski podczas III ...
Zmiana klimatu: Komisja ustanowiła plan działania na rzecz stworzenia do 2050 r. konkurencyjnej gospodarki niskoemisyjnej
Zerowa emisja gazów cieplarnianych do 2050?
Komisja Europejska przyjęła 8 marca plan działania, którego celem jest przekształcenie do 2050 r. Unii Europejskiej w konkurencyjną gospodarkę niskoemisyjną.
Efektywność energetyczna. Proste zmiany mogą doprowadzić do oszczędności zużycia energii o 73 proc.
Lepsza wydajność to mniejsze zużycie energii
Proste zmiany, takie jak lepsze ocieplenie budynków czy zmniejszenie wagi aut, mogłoby ograniczyć globalne zapotrzebowanie na energię nawet o trzy czwarte – informują naukowcy na łamach „Environmental Science and Technology”.
Listopad na rynku carbon
Listopad na rynku carbon
Przedostatni miesiąc roku 2010 był miesiącem, w którym rozpoczęła się długo wyczekiwana konferencja klimatyczna ONZ w meksykańskim mieście Cancún. Rozpoczął się bardzo pesymistycznie, bo aż 2% spadkiem cen uprawnień.
Elektroenergetyka europejska zmierza w kierunku oligopolu
Elektroenergetyka europejska zmierza w kierunku oligopolu
Międzynarodowe koncerny o dominującym udziale skarbu państw członkowskich, konsekwentnie dążą do podziału między siebie europejskiego rynku energii – dowodzi w swojej pracy doktorskiej Włodzimierz Lewandowski.
Handel uprawnieniami do emisji CO2
Analiza rynku handlu uprawnieniami do emisji CO2
Wrzesień 2010 roku, miesiąc po sierpniowych dynamicznych wzrostach cen uprawnień, odnotował wyraźny ruch korekcyjny. Po sierpniowym maksimum w którym cena doszła do 15,80 €/EUA, rozpoczął się ruch korekcyjny, którego minimum nastąpiło w dniach 15-17 września.
Gospodarcze skutki katastrofy w Zatoce Meksykańskiej
Gospodarcze skutki katastrofy w Zatoce Meksykańskiej
Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej ma daleko idące skutki nie tylko dla środowiska, ale też gospodarki – amerykańskiej i światowej. Jaki los czeka więc amerykańskie południowe wybrzeże oraz jak katastrof wpłynie na sytuację na rynku paliw?
Pasaż zakupowy