Pozyskanie inwestora – krok po kroku

Fot. bpsusf/Flickr CC Fot. bpsusf/Flickr CC

Unia Europejska stale wspiera firmy, które chcą pozyskać inwestora, a także instytucje, które ułatwiają przedsiębiorcom kontakt z inwestorami. Coraz więcej firm decyduje się na taki krok, jednak znalezienie właściwego wsparcia nie jest łatwe bez odpowiedniego przygotowania.


Wsparcie inwestora pozwala na zrealizowanie nowych przedsięwzięć lub w przypadku młodych osób zupełnie nowych pomysłów. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak powinien wyglądać proces pozyskania inwestora.

1. Biznesplan

Przed przystąpieniem do poszukiwania inwestora należy przede wszystkim przygotować solidny biznesplan. Musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach. Powinien między innymi zawierać, prócz tego co posiada standardowy biznes plan, koncepcje finansowania projektu, na co zostanie przeznaczony uzyskany od inwestora budżet oraz w jakim czasie przewidywana jest stopa zwrotu dla anioła biznesu. Jednak wszystkie te elementy jeszcze nie gwarantują powodzenia otrzymania wsparcia od inwestora.
 
2. Poszukiwania inwestora

Skontaktowanie się bezpośrednio z osobą chcącą zainwestować w Twój projekt może być nie lada problemem. Można również zgłosić się do funduszy inwestycyjnych, jednak w tym przypadku ciężko jest liczyć na wsparcie merytoryczne projektu z ich strony. W tym miejscu warto pomyśleć o zamieszczeniu ogłoszenia w jednym z serwisów kojarzących przedsiębiorców z inwestorami. W szybki i wygodny sposób można opisać w skrócie swój projekt, określić jego branżę oraz wymaganą kwotę wsparcia. Takie ogłoszenie trafia w ręce ekspertów, którzy w możliwie krótkim czasie przedstawią Twój pomysł właściwym osobom i przekażą im kontakt do Ciebie. Jeśli nie chcesz publikować swojego pomysłu w sieci możesz skorzystać z indywidualnych spotkań z inwestorami, jak np. organizowanymi kilka razy w ciągu roku spotkaniami „W cztery oczy z inwestorem”.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Pasaż zakupowy